خودرو

بررسی مشخصات پرادو + امکانات و قیمت

بلاک مگ | سرویس خودرو - پرادو یک خودروی شاسی بلند میانه قامت شهری به شمار می‌رود که نسبت نزدیکی با تویوتا لندکروز دارد. در واقع می‌توان پرادو را یکی از شاخه‌های جانبی خودروی لندکروز و از مشتقات این خودروی نام آشنا به شمار آورد. خودروی لندکروز از جمله محصولات قدیمی شرکت تویوتا است که سابقه‌ی تولید آن به دهه‌ی هشتاد میلادی می‌رسد. پس از آن خودروی لندکروز در قالب نسل‌های مختلف به حیات خود ادامه داد و زمینه‌ساز ساخت محصولات جدید و مشابهی شد.
 
در حال حاضر نمونه‌های موجود از خودروی Prado بر پایه پلتفرم J120 تویوتا طراحی می‌شود. نسل‌های پیشین این خودرو نیز از پلتفرم خانواده‌ی J تویوتا بهره می‌بردند و بر اساس پلتفرم J70 و J90 ساخته شده بودند. خودروی Prado به شکل عمده و محسوس در قالب نسل چهارم خود بود که وارد ایران شد. البته نمونه‌هایی از نسل سوم این خودرو نیز در بازار خودروی ایران عرضه گردید. از میان مدل‌های موجود از این خودرو که وارد بازار ایران شدند می‌توان به مدل‌های GX، VX، TX و TX-L اشاره کرد.
 
البته اکنون چند سالی است که دیگر خودروی Prado به ایران وارد نمی‌شود. دلیل این امر هم تغییر قوانین مربوط به واردات خودرو و ممنوعیت ورود خودوهایی است که از وجود موتوری با گنجایش بالاتر از 2500 سی‌سی بهره می‌برند. با این حال همچنان می‌توان به راحتی نسخه‌های دست دوم خودروی Prado را در بازار خودروی ایران یافت. از همین رو خالی از لطف نیست که در مطلب پیش رو به این خودروی شناخته شده و محبوب شاسی بلند بپردازیم و از توانایی‌های آن باخبر شویم. ابتدا بهتر است از مشخصات فنی این خودرو شروع کنیم.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
خودروی پرادو از همان نسل‌های قدیمی‌تر خود علاوه بر مدل‌های بنزینی در قالب مدل‌های دیزلی نیز تولید می‌شد. با این حال این خودرو نیز مانند بسیاری از خودروهای وارداتی تنها در قالب مدل بنزینی وارد بازار خودروی ایران شده است. مدل وارداتی این خودرو که به صورت عمده در بازار عرضه شده، به یک موتور بنزین سوز تنفس طبیعی مجهز است که از گنجایشی معادل 3956 سی‌سی بهره می‌برد. موتوری که از وجود 6 سیلندر خورجینی و 24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI برخوردار است.
 
حداکثر توان خروجی موتور به کار رفته در این خودرو معادل 271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز به 381 نیوتن‌متر با احتساب 4400 دور در دقیقه می‌رسد. اکثر نمونه‌های موجود از خودروی Prado در بازار ایران به جعبه دنده‌ی چهار سرعته خودکار یا پنج سرعته دستی مجهز هستند.
 
معمولا خودروهایی که از وجود جعبه دنده دستی بهره می‌برند شتاب بهینه‌تری را به نمایش می‌گذارند. با این حال خودروی پرادو چه در قالب نسخه‌ی دستی و چه در نسخه‌ی اتوماتیک خود از شتاب مناسبی بهره می‌برد.
 
 
قابلیت‌های خودری پرادو
 
 
به گونه‌ای که شتاب صفر تا صد این خودرو رقمی مابین 8.5 تا 9 ثانیه براورد می شود. رقمی که برای یک خودروی شاسی بلند شهری کاملا مناسب به نظر می‌رسد و وجهه‌ای اسپورت به آن می‌بخشد. حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز رقم 200 کیلومتر در ساعت است.
 
اگرچه خودروی پرادو به لحظ توانایی‌های فنی حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد اما از نظر میزان مصرف سوخت نمی‌توان این خودرو را یک محصول توانمند نامید. میزان متوسط مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه‌ی ترکیبی حدود 12.5 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. رقمی که البته برای یک خودروی شاسی بلند چندان عجیب نیست اما در مجموع می‌توانست بهینه‌تر از حالت فعلی باشد.
 
این موضوع در مورد استاندارد آلایندگی این خودرو که روی حالت یورو 3 قرار دارد نیز صادق است. با این حال خودروی پرادو از نظر سیستم تعلیق و سیستم ترمز  به خوبی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد و عملکرد مناسبی را به نمایش در می‌آورد. در مجموع خودروی پرادو به عنوان یک خودروی شاسی بلند و میانه قامت شهری تمام انتظارات مهم خریداران خود را برآورده می‌کند و به طور کامل نمره‌ی قبولی می‌گیرد. برای کسب آگاهی بیشتر از جزییات فنی این خودرو می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
طول خودرو 4950 میلی متر
عرض خودرو 1885 میلی متر
ارتفاع خودرو 1890 ميلی متر
فاصله‌ی موجود میان دو محور خودرو 2790 ميلی متر
نوع موتور خودرو  بنزین سوز تنفس طبیعی
تعداد سیلندر  6 سيلندر خورجينی
تعداد سوپاپ  24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI
گنجایش موتور خودرو 3956 سی سی
حداکثر توان خروجی موتور خودرو    271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو 381 نيوتن متر با احتساب 4400 دور در دقيقه
نوع جعبه دنده خودرو  4 سرعته اتوماتيک – 5 سرعته دستی
نوع سيستم تعليق جلوی خودرو    بازوی جناقی دوگانه
نوع سيستم تعليق عقب خودرو تعليق بادی چهار ميله‌ای
گنجایش مخزن سوخت خودرو    150 ليتر
نوع سیستم ترمز جلو    ديسكی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب    ديسكی خنک شونده
اندازه و نوع لاستیک‌ها 265/65R18
 
امکانات خودری پرادو
 
 
امکانات و قابلیت‌های خودری پرادو
خودروی پرادو برای افزایش هر چه بیشتر ثبات و پایداری خود به سیستم‌های متعددی مجهز شده است. سيستم ترمز ضد قفل ABS و سيستم توزيع الكترونيكي نيروی ترمز EBD جزو قابلیت‌هایی هستند که در بسیاری از خودروهای جدید وجود دارند. بنابراین به کار رفتن آنها در خودروی Prado نکته‌ی عجیب و غیر منتطره‌ای محسوب نمی‌شود. سوای موارد یاد شده این خودرو به سیستم‌های مکملی نظیر ATRC نیز مجهز است. سایر قابلیت‌های مکمل که به منظور افزایش ثبات و پایداری در این خودرو گنجانده شده‌اند یا به منظور هدایت و کنترل هوشمند آن به کار رفته‌اند نیز به ترتیب زیر هستند.
 
سيستم كمكی ترمز BAS
سيستم كنترل پايداری خودرو VSC
سيستم كنترل لغزش خودرو TRC
سيستم مديريت كنترل پايداری پويا در خودرو VDIM
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر پایینی DAC
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر بالایی HAC
سیستم کنترل هوشمند یا کروز کنترل
خودروی Prado برای حفظ امنیت سرنشینان خود به تعداد قابل توجهی کیسه‌ هوای ایمنی مجهز شده است. این کیسه‌های هوا مواردی نظیر کیسه هوای ایمنی راننده، کیسه هوای ایمنی سرنشین صندلی جلو، کیسه هوای ایمنی پرده‌ای، کیسه هوای زانویی سرنشینان ردیف جلو و کیسه هوای ایمنی جانبی سرنشینان ردیف جلو و عقب را در بر می‌گیرد. این خودرو همچنین امکان رانندگی تحت سه حالت مختلف عادی، اسپورت و اقتصادی (رانندگی در حالت مصرف بهینه سوخت) را هم در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.
 
به کمک سیستم هوشمند ورورد بدون کلید و همچنین دکمه‌ی استارت هوشمند، رانندگان این خودرو نیازی به استفاده از کلید برای تعامل با خودرو نخواهند داشت. از نظر برخورداری از امکانات رفاهی نیز این خودرو عملکرد بسیار مناسبی دارد. مسلما مهم‌ترین قابلیت رفاهی خودروی Prado سیستم سرگرمی آن است. این سیستم سرگرمی شامل یک نمایشگر 9 اینچی در بخش جلوی خودرو می‌شود. علاوه بر آن سرنشینان ردیف عقب این خودرو هم از نمایشگر مختص به خود برخوردارند.
 
 
نگاهی به خودروی پرادو
 
 
سیستم سرگرمی این خودرو همچنین شامل یک سیستم صوتی نسبتا مجهز می‌شود. سیستمی که علاوه بر امکان پخش رادیوی AM و FM از وجود قابلیت بلوتوث هم بهره می‌برد و در کنار پخش فایل‌های MP3 و DVD به درگاه USB و  AUX و درگاه مختص به آیپاد نیز مجهز است. سایر امکانات و قابلیت‌های مهم به کار رفته در خودروی پرادو را نیز می‌توانید در ادامه‌ی متن پیش رو به شکل فهرست‌وار مشاهده کنید.
 
مجهز به سنسور پارک عقب 
برخورداری از دوربين عقب همراه با قابلیت نمایش در نمایشگر اصلی خودرو
بهره‌مندی از كمربند ایمنی و سیستم ضد سرقت ايموبیلايزر 
وجود قفل مركزی
مجهز به سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیک‌ها 
برخورداری از فرمان برقی EPS تلسکوپی با قابلیت تنظیم که به روکش چرمی مجهز بوده و کلیدهای تنظیمات سیستم صوتی و کنترل‌های نمایشگر خودرو روی آن تعبیه شده است
امکان تنظیم صندلی راننده و سرنشین جلو به شکل برقی
بهره‌مندی از قابلیت سردکن در صندلی راننده و صندلی سرنشین جلو 
وجود تودوزی چرمی در خودرو 
برخورداری از آینه وسط الکتروکرومیک
بهره‌مندی از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم سه گانه دما برای سرنشینان جلو و عقب خودرو
وجود نور پایین و نور بالای ال ای دی در سیستم روشنایی خودرو  
امکان روشن شدن اتوماتيک چراغ‌های جلوی خودرو
برخورداری از چراغ روشنايی روز و مه شكن
مجهز به سنسور باران
بهره‌مندی از تايمر برف پاک كن  
وجود شیشه‌های برقی در خودرو
برخورداری خودرو از آینه‌های تاشو برقی با خصلت جمع شوندگی اتوماتیک و امکان تنظیم برقی آنها
وجود راهنما روی چراغ‌های خودرو
بهره‌مندی از سان‌روف
مجهز به محفظه‌ی خنک کننده
وجود درب برقی برای صندوق عقب خودرو
همان گونه که مشاهده می‌شود خودروی شاسی بلند و نام آشنای تویوتا در تمام بخش‌های خود به امکانات و قابلیت‌های متعدد و متنوعی مجهز است. بنابراین از نظر آپشن نمی‌توان هیچ عیب و ایرادی را به این خودرو وارد دانست.
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
نوع طراحی ظاهری خودروی پرادو بیش از محصولات کراس اور و شبه شاسی بلند، به خودروهای شاسی بلند واقعی شباهت دارد. به این معنی که از پیچیدگی‌های مختص به ظاهر محصولات کراس اور که برای جلب نظر مشتری در نظر گرفته شده‌اند خبری در این خودرو نیست و همه چیز مانند محصولات شاسی بلند بزرگ جثه در اوج سادگی طراحی شده است.
 
نمای جلو
چراغ‌های جلوی این خودرو از حالتی کشیده برخوردارند و زوایای تند و تیزی را به نمایش در می‌آورند. بخش جلو پنجره در نسخه‌های جدیدتر این خودرو حالت پهن‌تری نسبت به سابق یافته است و دو چراغ جلوی این محصول را به یکدیگر پیوند می‌دهد. کمی پایین‌تر از آن سپر جلوی این خودرو قرار گرفته که در عین ساده بودن از حالتی نسبتا ستبر برخوردار است. در مجموع می‌توان سادگی نسبی موجود در خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه را در نمای جلوی این محصول میانه قامت نیز مشاهده کرد.
 
 
نمای جلوی خودروی پرادو
 
 
نمای کناری
این سادگی نسبی در دو نمای دیگر خودروی پرادو نیز مشاهده می‌شود. در نمای کنار، گلگیرهای این خودرو از حالت برجسته‌ای برخوردارند و بدنه‌ی کناری آن را تا حدی تنومندتر از حالت عادی نشان می‌دهند. نقش خطوط حجم دهنده در این نما نیز بیش از هر نقطه در بخش پایینی بدنه‌ی این خودرو خودنمایی می‌کند.
 
 
نمای کناری خودروی پرادو
 
 
نمای عقب
نمای عقب خودروی پرادو از خصلتی مشابه با خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه بهره می‌برد و نوعی سادگی توام با صلابت را بازتاب می‌دهد. درب محفظه‌ی پشتی این خودرو بخش مهمی از نمای عقب آن را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که فضای اندکی برای قرار گرفتن چراغ‌های عقب این خودرو در بخش پشتی آن وجود دارد. از همین رو چراغ‌های عقب خودروی Prado تا حدی کوچک و باریک طراحی شده است و از حالت عمودی و نسبتا ساده‌ای بهره می‌برد. نظیر همین سادگی را می‌توان در نوع طراحی سپر عقب این خودرو نیز مشاهده کرد. البته هم نوع طراحی چراغ‌ها و هم شکل سپر عقب در نمونه‌های جدید خودروی Prado بهتر از قبل شده و حالتی مدرن به خود گرفته است.
 
 
قیمت پرادو
 
 
نمای داخل
طراحی فضای داخلی خودروی پرادو نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است. در بخش‌هایی از داشبورد، درها و حتی فرمان این خودرو از طرح چوب استفاده شده که تنوع مناسبی به ظاهر فضای کابین آن بخشیده است. البته در طراحی بخش‌هایی از کابین این خودرو مواد پلاستیکی به کار رفته است. موادی که می‌توانستند از جنس بهتری انتخاب شوند. با این حال از نظر نوع طراحی نمی‌توان ایراد خاصی را به فضای داخلی خودروی Prado وارد دانست.
 
از نظر میزان فضای در نظر گرفته شده برای جا دادن مسافران و فضای مختص به حمل بار نیز این خودرو مانند یک خودروی شاسی بلند واقعی عمل کرده است. به هر حال می‌توان به نمای داخلی و خارجی این خودرو هم مانند کیفیت بخش فنی یا کمیت امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در آن نمره‌ی قبولی داد.
 
 
قیمت خودروی پرادو
 
 
قیمت خودروی پرادو
همان گونه که به آن اشاره شد با توجه به وارد نشدن خودروی پرادو به ایران مسلما نسخه‌های کار نکرده‌ی این خودرو فعلا در بازار داخل موجود نیست. بنابراین برای علاقه‌مندان به این محصول چاره‌ای جز رفتن به سراغ نمونه‌های دست دوم باقی نمی‌ماند. در حال حاضر نسخه‌های دست دوم این خودرو با توجه به کیفیت و سال ساخت آنها در محدوده‌ی قیمت 300 میلیون تومان تا 700 میلیون تومان معامله می‌شوند. هرچند که نمونه‌هایی با قیمتی بیشتر از محدوده‌ی یاد شده نیز وجود دارد.
 
البته شاید بتوان با کمی جستجو نمونه‌های زیر 300 میلیون تومانی این خودرو را نیز در بازار آزاد یافت. به هر حال در صورتی که بتوانید نسخه‌ای تمیز از این خودرو را با قیمت مناسب بیابید، این خودرو می‌تواند بسیار بهتر از خودروهای کار نکرده‌ی چینی به شما خدمت کند. در پایان این مطلب شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از مدل 2016 این خودرو دعوت می‌کنیم.

خواندنی ها


کتاب آشپزی

چیدمان میز برای صبحانه ای دلچسب

صبحانه مهمترین وعده غذایی هر فردی است. که می تواند انرژی بسیار را برای فعالیت های روزانه از آن بدست آورد. پس با چیدن یک میز صبحانه عالی این وعده غذایی را می توان دلچسب تر از همیشه کرد تا کسی نتواند به راحتی از کنار آن بگذرد.

ادامه مطلب
ورزشی

حرکات ورزشی مخصوص مبتلایان به سندرم پاتلا

سندرم درد پاتلا ممکن است با انجام برخی ورزش های سخت افزایش یابد که باید برای جلوگیری از آن از حرکات ورزشی مناسب و موثر استفاده و درد زانو را کاهش داد.

ادامه مطلب
سایر

مجلل ترین تالار عروسی تهران

ما در برگزاری مراسم عروسی همیشه دنبال بهترین ها هستیم ، یکی از مواردی که خیلی به آن توجه داریم انتخاب یک تالار عروسی شیک و مناسب است که هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و امکانات عالی باشد ، ما در این مطلب بهترین تالار های عروسی تهران را به شما عروس و داماد های عزیز تهرانی معرفی می کنیم ...

ادامه مطلب
 روانشناسی

کارهای ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری

اگر با همسرتان دعوا کرده اید بعد از دعوا به او بی محلی نکنید و اگر خواست دوباره موضوع را پیش بکشد از او زمان بخواهید تا آرام شوید.

ادامه مطلب
فرهنگ و هنر

بهترین فیلم‌ های آل پاچینو

وقتی حرف از آل پاچینو در میان باشد، اولین فیلمی که به خاطر می آوریم «پدرخوانده» است. «بوی خوش زن» ،«وکیل مدافع شیطان» و «بی خوابی» هم از جمله بهترین فیلم های آل پاچینو به شمار می‌آیند.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

بهترین کرم های لیفتینگ صورت

کرم های لیفتینگ صورت امروزه برای جوان سازی پوست در بین خانم ها استفاده می شود و اگر هر خانمی می خواهد پوستی سفت و جوان داشته باشد می تواند از این کرم های لیفتینگ صورت استفاده کند و هم نوع خارجی وجود دارد هم ایرانی که کیفیت مساوی دارند ، ما در این مطلب همه چیز را در مورد کرم های لیفتینگ صورت با شما در میان می گذاریم ...

ادامه مطلب
سایر

اس ام اس زیبا و جدید تولدت مبارک دخترم

اس ام اس های بسیار زیبا و جذاب تولدت مبارک از طرف پدر و مادر به دختر را در این مطلب مشاهده نموده و سپس زیباترین متن را برای بیان تبریک تولد دخترتان انتخاب نمایید.

ادامه مطلب
مد و استایل

همه چیز در مورد لباس عروسی

لباس عروس یا لباس عروسی در معنا لباس پوشیدن عروس برای مراسم عروسی می باشد که رنگ ، سبک و اهمیت تشریفاتی این لباس به دین و فرهنگ شرکت کنندگان در مراسم عروسی بستگی دارد ، مثلا در فرهنگ ها غربی عروس ها بیشتر لباس عروسی سفید را انتخاب می کنند که توسط ملکه ویکتوریا در قرن نوزدهم ساخته شد و در فرهنگ ها شرقی نیز از لباس عروسی قرمز استفاده می کنند . ما در این مطلب همه چیز را در مورد لباس عروسی با شما در میان می گذاریم ...

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

مانیکور ناخن برای روز عروسی

در مورد بعضی از ایده‌های جدید مانیکور برای روز بزرگ عروسیتان استفاده می کنید ؟ ما ۱۰ تا از مانیکور های محبوب و جذاب را پیدا کردیم که به نظر همه تقریبا ً مناسب است . چه شما به دنبال چیزی ظریف و یا جسورانه هستید ، ما برخی ایده‌های مانیکور را برای شما داریم که در ادامه مطلب می توانید آنها را مشاهده کنید ...

ادامه مطلب

سراسر وب

سبک زندگی

 تنبیه مثبت چیست و چه تاثیری دارد؟

تنبیه مثبت نوعی روش انضباطی است که بر کاهش رفتار غیر مطلبوب در کودکان تمرکز دارد.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

روش ترک سیگار با لیمو

در روزگاری که تبلیغات بسیاری از طریق رسانه ها برای ترک سیگار انجام می شود یک راه حل طبیعی و بدون هیچ عوارضی می تواند باعث روحیه دادن و ترک کامل سیکار برای افراد سیگاری بسیار مفید باشد.

ادامه مطلب
دانش و فناوری

راه اندازی آسان سایت بدون نیاز به دانش فنی

برای راه اندازی سایت خود نیاز به دانش فنی و تخصصی ندارید. کافی است برای خرید هاست به میزبان فا رجوع نموده و سفارش خود را ثبت کنید.

ادامه مطلب
 روانشناسی

مشاوره زوج درمانی چیست

مشکلات مربوط به ازدواج و روابط عاطفی از عمده دلیل مراجعه افراد به روانشناسان و متخصصین بهداشت روانی است. زوج درمانی راهی است برای حل این مشکلات و تنازعات میان زوجهایی که خود توانایی حل آنها را ندارند. در یک فرایند زوج درمانی، زن و شوهر و یک نفر متخصص روانی حضور دارند و درباره تفکرات و احساستشان صحبت میکنند ...

ادامه مطلب
کتاب آشپزی

طرز تهیه کنسرو برگ مو با ماندگاری بالا

بهترین روش برای نگهداری از برگ مو، تهیه کنسرو برگ مو است. یکی از مزیت‌های این روش، نگهداری طولانی‌مدت برگ مو با ماندگاری بالاست که باعث می‌شود در هر فصلی به آن دسترسی داشته باشیم.

ادامه مطلب
مذهبی

واقعا نماز فرد شراب خوار 40 روز قبول نیست ؟ چرا؟

شراب خواری یکی از گناهان کبیره در دین اسلام است که طبق آیات قرآن و احادیث امامان و پیامبران نماز فرد شراب خوار تا 40 روز مورد قبول خداوند نیست.

ادامه مطلب
دانش و فناوری

نحوه بازیابی عکس های حذف شده در پلتفرم های مختلف

شاید برای شما هم اتفاق رخ داده که تصاویر موبایلتان به طور ناخواسته حذف شود، در ادامه قصد داریم روش های بازیابی عکس های حذف شده در نسخه های مختلف موبایل را آموزش دهیم.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

مدل موی کوتاه زنانه و دخترانه

مدل موی کوتاه زنانه و دخترانه برای کسانی مناسب است که از موهای بلند خود خسته شده و می خواهند یک ظاهر متفاوت و جذاب برای خود درست کنند ، مدل موی کوتاه زنانه و دخترانه انواع متفاوتی دارد که بستگی به شکل هندسی صورت دارد مثلا برای صورت های کشیده یا صورت گرد مدل های مختلفی وجود دارد تا ظاهری زیباتر برای شما ایجاد کند ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

آشنایی با هدایای مناسب خانم ها

سعی کنید برای خانم ها به تناوب کادو بخرید، چون واقعا عاشق کادو گرفتن هستند. هر ماه و هر هفته. هدیه دادن و هدیه گرفتن در ذات خود کار جذاب و هیجان انگیزی است.

ادامه مطلب

مطالب جالب

اخبار

خطری بسیار وحشتناک برای مصرف کنندگان سبزیجات آلوده

مصرف کردن سبزجاتی که با آب آلوده آبیاری (سبزیجات آلوده) شدند، پس از مدتی باعث بروز سرطان می شود.

ادامه مطلب
مد و استایل

خانم هایی که بالاتنه چاق دارند چگونه لباس بپوشوند؟

خانم هایی که بالاتنه چاق و بزرگی دارند باید طوری لباس بپوشند که چاقی بالاتنه را مخفی کنند، پنهان کردن چاقی بالاتنه با رعایت چند نکته امکان پذیر است.

ادامه مطلب
سبک زندگی

چگونه یک امضای شیک و باکلاس داشته باشیم؟

داشتن امضای شیک و برازنده نشانه شخصیت است و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس میشود ؛ با این توضیحات چگونه امضای شیک و زیبایی داشته باشیم؟

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

پیشگیری از اعتیاد

برای اینکه بتوانید از اعتیاد خود یا عزیزانتان پیشگیری کنید باید آگاهی خود را نسبت به این موضوع بالا ببرید و از یکدیگر حمایت و پشتیبانی کنید.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

علائم چسبندگی رحم چیست؟

به صورت معمول وقتی به عفونت اشاره می‌شود خانم‌ها فکر می‌کنند هر نوع ترشحی از واژن عفونت است و باعث چسبندگی می‌شود.

ادامه مطلب
سایر

مهریه چیست ؟

مهریه، مالی است که مرد به نشانه محبت در هنگام ازدواج به همسر خود میپردازد و یا مسولیت پرداخت آن را به عهده میگیرد. اما این مهریه که باید نشانه مهر و محبت و عشق بین زوجین باشد در سالیان اخیر موجب مشکلات فراوانی شده است، به طوریکه به محل کسب درآمد برای برخی تبدیل شده است و مردان زیادی را هم در گوشه زندان قرار داده است. اما آیا مهریه موفقیت و تداوم زنگی را تضمین میکند؟

ادامه مطلب
سبک زندگی

بهترین محلول خانگی برای تمیز و براق کردن شیشه ها

اگر می خواهید از شر لکه های روی شیشه ها خلاص شوید به راحتی می توانید برای تمیز و براق کردن شیشه ها از پاک کننده های خانگی و طبیعی که در منزل دارید استفاده کنید.

ادامه مطلب
سبک زندگی

عشق و ازدواج

عشق ، جاذبه‌اي غيرمرئي و پديده‌اي رازآلود است كه مهم‌ترين نقش را در تحرك، قوام و دوام عالم ايفا مي‌نمايد. اهميت و نقش تعيين كننده‌ي عشق در هستي، حكماي الهي را بر آن داشته است تا با ژرف‌نگري در مقوله‌ي عشق و تفكيك اقسام و تعيين مراتب آن و ... ، بحثي اساسي را به اين مهم اختصاص دهند. نوشتار حاضر به منظور تبيين اجمالي مقوله‌ي عشق، پس از ورود به مباحث معناشناختي عشق، ذكر اقسام و مراتب آن، به مباحثي از قبيل رابطه‌ي عشق مجازي با عشق حقيقي، اختيار و تكليف در محدوده‌ي عشق مجازي، تكليف عاشق در فراق و وصال، علت و علاج عاشق و ... مي‌پردازد و سرانجام با رويكردي اجمالي به بحث «عشق و ازدواج»، نقش عشق را به عنوان «زمينه» و نيز «پيامد» ازدواج بيان مي‌دارد و به مهم‌ترين تدابير شريعت در جهت تحكيم عشق پس از ازدواج اشاره مي‌نمايد.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

رویش سریع و مجدد مو

موها زیبایی خاصی را به چهره انسان می بخشد که بسیاری از افراد به همین دلیل به فکر رویش مجدد آن می باشند.

ادامه مطلب