خودرو

بررسی مشخصات پرادو + امکانات و قیمت

بلاک مگ | سرویس خودرو - پرادو یک خودروی شاسی بلند میانه قامت شهری به شمار می‌رود که نسبت نزدیکی با تویوتا لندکروز دارد. در واقع می‌توان پرادو را یکی از شاخه‌های جانبی خودروی لندکروز و از مشتقات این خودروی نام آشنا به شمار آورد. خودروی لندکروز از جمله محصولات قدیمی شرکت تویوتا است که سابقه‌ی تولید آن به دهه‌ی هشتاد میلادی می‌رسد. پس از آن خودروی لندکروز در قالب نسل‌های مختلف به حیات خود ادامه داد و زمینه‌ساز ساخت محصولات جدید و مشابهی شد.
 
در حال حاضر نمونه‌های موجود از خودروی Prado بر پایه پلتفرم J120 تویوتا طراحی می‌شود. نسل‌های پیشین این خودرو نیز از پلتفرم خانواده‌ی J تویوتا بهره می‌بردند و بر اساس پلتفرم J70 و J90 ساخته شده بودند. خودروی Prado به شکل عمده و محسوس در قالب نسل چهارم خود بود که وارد ایران شد. البته نمونه‌هایی از نسل سوم این خودرو نیز در بازار خودروی ایران عرضه گردید. از میان مدل‌های موجود از این خودرو که وارد بازار ایران شدند می‌توان به مدل‌های GX، VX، TX و TX-L اشاره کرد.
 
البته اکنون چند سالی است که دیگر خودروی Prado به ایران وارد نمی‌شود. دلیل این امر هم تغییر قوانین مربوط به واردات خودرو و ممنوعیت ورود خودوهایی است که از وجود موتوری با گنجایش بالاتر از 2500 سی‌سی بهره می‌برند. با این حال همچنان می‌توان به راحتی نسخه‌های دست دوم خودروی Prado را در بازار خودروی ایران یافت. از همین رو خالی از لطف نیست که در مطلب پیش رو به این خودروی شناخته شده و محبوب شاسی بلند بپردازیم و از توانایی‌های آن باخبر شویم. ابتدا بهتر است از مشخصات فنی این خودرو شروع کنیم.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
خودروی پرادو از همان نسل‌های قدیمی‌تر خود علاوه بر مدل‌های بنزینی در قالب مدل‌های دیزلی نیز تولید می‌شد. با این حال این خودرو نیز مانند بسیاری از خودروهای وارداتی تنها در قالب مدل بنزینی وارد بازار خودروی ایران شده است. مدل وارداتی این خودرو که به صورت عمده در بازار عرضه شده، به یک موتور بنزین سوز تنفس طبیعی مجهز است که از گنجایشی معادل 3956 سی‌سی بهره می‌برد. موتوری که از وجود 6 سیلندر خورجینی و 24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI برخوردار است.
 
حداکثر توان خروجی موتور به کار رفته در این خودرو معادل 271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز به 381 نیوتن‌متر با احتساب 4400 دور در دقیقه می‌رسد. اکثر نمونه‌های موجود از خودروی Prado در بازار ایران به جعبه دنده‌ی چهار سرعته خودکار یا پنج سرعته دستی مجهز هستند.
 
معمولا خودروهایی که از وجود جعبه دنده دستی بهره می‌برند شتاب بهینه‌تری را به نمایش می‌گذارند. با این حال خودروی پرادو چه در قالب نسخه‌ی دستی و چه در نسخه‌ی اتوماتیک خود از شتاب مناسبی بهره می‌برد.
 
 
قابلیت‌های خودری پرادو
 
 
به گونه‌ای که شتاب صفر تا صد این خودرو رقمی مابین 8.5 تا 9 ثانیه براورد می شود. رقمی که برای یک خودروی شاسی بلند شهری کاملا مناسب به نظر می‌رسد و وجهه‌ای اسپورت به آن می‌بخشد. حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز رقم 200 کیلومتر در ساعت است.
 
اگرچه خودروی پرادو به لحظ توانایی‌های فنی حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد اما از نظر میزان مصرف سوخت نمی‌توان این خودرو را یک محصول توانمند نامید. میزان متوسط مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه‌ی ترکیبی حدود 12.5 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. رقمی که البته برای یک خودروی شاسی بلند چندان عجیب نیست اما در مجموع می‌توانست بهینه‌تر از حالت فعلی باشد.
 
این موضوع در مورد استاندارد آلایندگی این خودرو که روی حالت یورو 3 قرار دارد نیز صادق است. با این حال خودروی پرادو از نظر سیستم تعلیق و سیستم ترمز  به خوبی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد و عملکرد مناسبی را به نمایش در می‌آورد. در مجموع خودروی پرادو به عنوان یک خودروی شاسی بلند و میانه قامت شهری تمام انتظارات مهم خریداران خود را برآورده می‌کند و به طور کامل نمره‌ی قبولی می‌گیرد. برای کسب آگاهی بیشتر از جزییات فنی این خودرو می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
طول خودرو 4950 میلی متر
عرض خودرو 1885 میلی متر
ارتفاع خودرو 1890 ميلی متر
فاصله‌ی موجود میان دو محور خودرو 2790 ميلی متر
نوع موتور خودرو  بنزین سوز تنفس طبیعی
تعداد سیلندر  6 سيلندر خورجينی
تعداد سوپاپ  24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI
گنجایش موتور خودرو 3956 سی سی
حداکثر توان خروجی موتور خودرو    271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو 381 نيوتن متر با احتساب 4400 دور در دقيقه
نوع جعبه دنده خودرو  4 سرعته اتوماتيک – 5 سرعته دستی
نوع سيستم تعليق جلوی خودرو    بازوی جناقی دوگانه
نوع سيستم تعليق عقب خودرو تعليق بادی چهار ميله‌ای
گنجایش مخزن سوخت خودرو    150 ليتر
نوع سیستم ترمز جلو    ديسكی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب    ديسكی خنک شونده
اندازه و نوع لاستیک‌ها 265/65R18
 
امکانات خودری پرادو
 
 
امکانات و قابلیت‌های خودری پرادو
خودروی پرادو برای افزایش هر چه بیشتر ثبات و پایداری خود به سیستم‌های متعددی مجهز شده است. سيستم ترمز ضد قفل ABS و سيستم توزيع الكترونيكي نيروی ترمز EBD جزو قابلیت‌هایی هستند که در بسیاری از خودروهای جدید وجود دارند. بنابراین به کار رفتن آنها در خودروی Prado نکته‌ی عجیب و غیر منتطره‌ای محسوب نمی‌شود. سوای موارد یاد شده این خودرو به سیستم‌های مکملی نظیر ATRC نیز مجهز است. سایر قابلیت‌های مکمل که به منظور افزایش ثبات و پایداری در این خودرو گنجانده شده‌اند یا به منظور هدایت و کنترل هوشمند آن به کار رفته‌اند نیز به ترتیب زیر هستند.
 
سيستم كمكی ترمز BAS
سيستم كنترل پايداری خودرو VSC
سيستم كنترل لغزش خودرو TRC
سيستم مديريت كنترل پايداری پويا در خودرو VDIM
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر پایینی DAC
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر بالایی HAC
سیستم کنترل هوشمند یا کروز کنترل
خودروی Prado برای حفظ امنیت سرنشینان خود به تعداد قابل توجهی کیسه‌ هوای ایمنی مجهز شده است. این کیسه‌های هوا مواردی نظیر کیسه هوای ایمنی راننده، کیسه هوای ایمنی سرنشین صندلی جلو، کیسه هوای ایمنی پرده‌ای، کیسه هوای زانویی سرنشینان ردیف جلو و کیسه هوای ایمنی جانبی سرنشینان ردیف جلو و عقب را در بر می‌گیرد. این خودرو همچنین امکان رانندگی تحت سه حالت مختلف عادی، اسپورت و اقتصادی (رانندگی در حالت مصرف بهینه سوخت) را هم در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.
 
به کمک سیستم هوشمند ورورد بدون کلید و همچنین دکمه‌ی استارت هوشمند، رانندگان این خودرو نیازی به استفاده از کلید برای تعامل با خودرو نخواهند داشت. از نظر برخورداری از امکانات رفاهی نیز این خودرو عملکرد بسیار مناسبی دارد. مسلما مهم‌ترین قابلیت رفاهی خودروی Prado سیستم سرگرمی آن است. این سیستم سرگرمی شامل یک نمایشگر 9 اینچی در بخش جلوی خودرو می‌شود. علاوه بر آن سرنشینان ردیف عقب این خودرو هم از نمایشگر مختص به خود برخوردارند.
 
 
نگاهی به خودروی پرادو
 
 
سیستم سرگرمی این خودرو همچنین شامل یک سیستم صوتی نسبتا مجهز می‌شود. سیستمی که علاوه بر امکان پخش رادیوی AM و FM از وجود قابلیت بلوتوث هم بهره می‌برد و در کنار پخش فایل‌های MP3 و DVD به درگاه USB و  AUX و درگاه مختص به آیپاد نیز مجهز است. سایر امکانات و قابلیت‌های مهم به کار رفته در خودروی پرادو را نیز می‌توانید در ادامه‌ی متن پیش رو به شکل فهرست‌وار مشاهده کنید.
 
مجهز به سنسور پارک عقب 
برخورداری از دوربين عقب همراه با قابلیت نمایش در نمایشگر اصلی خودرو
بهره‌مندی از كمربند ایمنی و سیستم ضد سرقت ايموبیلايزر 
وجود قفل مركزی
مجهز به سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیک‌ها 
برخورداری از فرمان برقی EPS تلسکوپی با قابلیت تنظیم که به روکش چرمی مجهز بوده و کلیدهای تنظیمات سیستم صوتی و کنترل‌های نمایشگر خودرو روی آن تعبیه شده است
امکان تنظیم صندلی راننده و سرنشین جلو به شکل برقی
بهره‌مندی از قابلیت سردکن در صندلی راننده و صندلی سرنشین جلو 
وجود تودوزی چرمی در خودرو 
برخورداری از آینه وسط الکتروکرومیک
بهره‌مندی از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم سه گانه دما برای سرنشینان جلو و عقب خودرو
وجود نور پایین و نور بالای ال ای دی در سیستم روشنایی خودرو  
امکان روشن شدن اتوماتيک چراغ‌های جلوی خودرو
برخورداری از چراغ روشنايی روز و مه شكن
مجهز به سنسور باران
بهره‌مندی از تايمر برف پاک كن  
وجود شیشه‌های برقی در خودرو
برخورداری خودرو از آینه‌های تاشو برقی با خصلت جمع شوندگی اتوماتیک و امکان تنظیم برقی آنها
وجود راهنما روی چراغ‌های خودرو
بهره‌مندی از سان‌روف
مجهز به محفظه‌ی خنک کننده
وجود درب برقی برای صندوق عقب خودرو
همان گونه که مشاهده می‌شود خودروی شاسی بلند و نام آشنای تویوتا در تمام بخش‌های خود به امکانات و قابلیت‌های متعدد و متنوعی مجهز است. بنابراین از نظر آپشن نمی‌توان هیچ عیب و ایرادی را به این خودرو وارد دانست.
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
نوع طراحی ظاهری خودروی پرادو بیش از محصولات کراس اور و شبه شاسی بلند، به خودروهای شاسی بلند واقعی شباهت دارد. به این معنی که از پیچیدگی‌های مختص به ظاهر محصولات کراس اور که برای جلب نظر مشتری در نظر گرفته شده‌اند خبری در این خودرو نیست و همه چیز مانند محصولات شاسی بلند بزرگ جثه در اوج سادگی طراحی شده است.
 
نمای جلو
چراغ‌های جلوی این خودرو از حالتی کشیده برخوردارند و زوایای تند و تیزی را به نمایش در می‌آورند. بخش جلو پنجره در نسخه‌های جدیدتر این خودرو حالت پهن‌تری نسبت به سابق یافته است و دو چراغ جلوی این محصول را به یکدیگر پیوند می‌دهد. کمی پایین‌تر از آن سپر جلوی این خودرو قرار گرفته که در عین ساده بودن از حالتی نسبتا ستبر برخوردار است. در مجموع می‌توان سادگی نسبی موجود در خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه را در نمای جلوی این محصول میانه قامت نیز مشاهده کرد.
 
 
نمای جلوی خودروی پرادو
 
 
نمای کناری
این سادگی نسبی در دو نمای دیگر خودروی پرادو نیز مشاهده می‌شود. در نمای کنار، گلگیرهای این خودرو از حالت برجسته‌ای برخوردارند و بدنه‌ی کناری آن را تا حدی تنومندتر از حالت عادی نشان می‌دهند. نقش خطوط حجم دهنده در این نما نیز بیش از هر نقطه در بخش پایینی بدنه‌ی این خودرو خودنمایی می‌کند.
 
 
نمای کناری خودروی پرادو
 
 
نمای عقب
نمای عقب خودروی پرادو از خصلتی مشابه با خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه بهره می‌برد و نوعی سادگی توام با صلابت را بازتاب می‌دهد. درب محفظه‌ی پشتی این خودرو بخش مهمی از نمای عقب آن را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که فضای اندکی برای قرار گرفتن چراغ‌های عقب این خودرو در بخش پشتی آن وجود دارد. از همین رو چراغ‌های عقب خودروی Prado تا حدی کوچک و باریک طراحی شده است و از حالت عمودی و نسبتا ساده‌ای بهره می‌برد. نظیر همین سادگی را می‌توان در نوع طراحی سپر عقب این خودرو نیز مشاهده کرد. البته هم نوع طراحی چراغ‌ها و هم شکل سپر عقب در نمونه‌های جدید خودروی Prado بهتر از قبل شده و حالتی مدرن به خود گرفته است.
 
 
قیمت پرادو
 
 
نمای داخل
طراحی فضای داخلی خودروی پرادو نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است. در بخش‌هایی از داشبورد، درها و حتی فرمان این خودرو از طرح چوب استفاده شده که تنوع مناسبی به ظاهر فضای کابین آن بخشیده است. البته در طراحی بخش‌هایی از کابین این خودرو مواد پلاستیکی به کار رفته است. موادی که می‌توانستند از جنس بهتری انتخاب شوند. با این حال از نظر نوع طراحی نمی‌توان ایراد خاصی را به فضای داخلی خودروی Prado وارد دانست.
 
از نظر میزان فضای در نظر گرفته شده برای جا دادن مسافران و فضای مختص به حمل بار نیز این خودرو مانند یک خودروی شاسی بلند واقعی عمل کرده است. به هر حال می‌توان به نمای داخلی و خارجی این خودرو هم مانند کیفیت بخش فنی یا کمیت امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در آن نمره‌ی قبولی داد.
 
 
قیمت خودروی پرادو
 
 
قیمت خودروی پرادو
همان گونه که به آن اشاره شد با توجه به وارد نشدن خودروی پرادو به ایران مسلما نسخه‌های کار نکرده‌ی این خودرو فعلا در بازار داخل موجود نیست. بنابراین برای علاقه‌مندان به این محصول چاره‌ای جز رفتن به سراغ نمونه‌های دست دوم باقی نمی‌ماند. در حال حاضر نسخه‌های دست دوم این خودرو با توجه به کیفیت و سال ساخت آنها در محدوده‌ی قیمت 300 میلیون تومان تا 700 میلیون تومان معامله می‌شوند. هرچند که نمونه‌هایی با قیمتی بیشتر از محدوده‌ی یاد شده نیز وجود دارد.
 
البته شاید بتوان با کمی جستجو نمونه‌های زیر 300 میلیون تومانی این خودرو را نیز در بازار آزاد یافت. به هر حال در صورتی که بتوانید نسخه‌ای تمیز از این خودرو را با قیمت مناسب بیابید، این خودرو می‌تواند بسیار بهتر از خودروهای کار نکرده‌ی چینی به شما خدمت کند. در پایان این مطلب شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از مدل 2016 این خودرو دعوت می‌کنیم.

خواندنی ها


سایر

تشریفات مجالس چیست

واژه ای که در مواقع عروسی به گوشمان می خورد تشریفات مجالس است که این واژه به معنی این است که کارها و برنامه ریزی هایی که عروس و داماد ها برای برگذاری مراسم عروسی خود انجام می دهند ، این برنامه ریزی ها شامل موارد زیادی می شوند از جمله اجاره تالار عروسی ، باغ تالار ، مزون لباس عروس ، دسته گل عروسی ، ما در این مطلب از دنیای مجله عروسی در مورد تشریفات مجالس با شما صحبت خواهیم کرد ...

ادامه مطلب
مد و استایل

چطور یک خانم خوش تیپ و با وقار باشیم؟

خانم ها برای اینکه همیشه خوش تیپ و باوقار باشید باید نکاتی را در انتخاب لباس ها و طرز آرایش کردن خود رعایت کنید.

ادامه مطلب
فرهنگ و هنر

آلزایمر و هنرمندان

هنرمندان، آسیب پذیرترین افراد نسبت به ابتلا به آلزایمر هستند.

ادامه مطلب
سبک زندگی

بهترین راه دور کردن دوستان ناباب

ارتباط جوانان با دوستان ناباب می تواند موجب ایجاد آسیب ها و انحراف در مسیر زندگی آن ها شود و رفتار والدین برای جلوگیری از این آسیب ها بسیار موثر است.

ادامه مطلب
اخبار

افزایش وام مسکن مهر به 50 میلیون تومان؟

احتمالا وام مسکن مهر برای برخی از شهرها به 50 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

ادامه مطلب
مد و استایل

خانم هایی که بالاتنه چاق دارند چگونه لباس بپوشوند؟

خانم هایی که بالاتنه چاق و بزرگی دارند باید طوری لباس بپوشند که چاقی بالاتنه را مخفی کنند، پنهان کردن چاقی بالاتنه با رعایت چند نکته امکان پذیر است.

ادامه مطلب
اخبار

روش جدید تشخیص سرطان در 30 دقیقه !

تیم تحقیقاتی در تایوان با طراحی یک تراشه با ذرات نانو مدعی شدند که می توانند بیماری مهلک سرطان را در نیم ساعت تشخیص دهند.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

علائم چسبندگی رحم چیست؟

به صورت معمول وقتی به عفونت اشاره می‌شود خانم‌ها فکر می‌کنند هر نوع ترشحی از واژن عفونت است و باعث چسبندگی می‌شود.

ادامه مطلب
مذهبی

نگاه کردن به نامحرم چه حکمی دارد؟

نگاه کردن به نامحرم و عکس آن را از نظر مراجع تقلید و اسلام و احکام شرعی مربوط به آن در این بخش می خوانید.

ادامه مطلب

سراسر وب

 آرایش و زیبایی

آرایش عروس

آرایش عروس یک از موضوع هایی است که در دنیای امروزه از اهمیت بسیار زیادی در بین دختر خانم ها برخوردار است ، هر خانمی دوست دارد در روز عروسیش در بهترین و زیباترین حالت ممکن آرایش شود و در روز مراسم عروسیش بدرخشد ، ما در این مطلب به شما دختر خانم های عزیز هر چیزی که در رابطه با آرایش عروس است را توضیح می دهیم ...

ادامه مطلب
 خودرو

راهکار برای نگهداری از خودرو در تابستان

با نزدیک شدن به تابستان ممکن است به دلیل گرمای زیاد هوا، خودروی شما دچار مشکل شود. برای پیشگیری از این موضوع لازم است که برای نگهداری از خودرو در تابستان نکاتی را در نظر بگیرید.

ادامه مطلب
ورزشی

آموزش انجام فیزیوتراپی در منزل

آموزش فیزیوتراپی در منزل و انجام تمرینات آن می‌تواند در درمان یا پیشگیری از آسیب‌های بدنی مفید باشد. این آموزش شامل یادگیری تمرینات حرکتی است که تعدادی از آن‌ها در این مطلب گردآوری شده است.

ادامه مطلب
ورزشی

نکات طلایی در دوره حجمی بدنسازی

دوره حجمی بدنسازی به مقطعی از تمرینات بدنسازی گفته می‌شود که در آن با توجه به رعایت نکات کلیدی در کنار انجام تمرین‌های مناسب ورزشی بر اساس سیستم‌های معروف و رعایت رژیم غذایی مناسب، حجم قابل قبولی از عضلات در نقاط مختلف بدن شکل خواهد گرفت.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

تاریخچه مدل مو

مدل مو ، موی سر یا به اصطلاح مدل مو ، معمولا به روی پوست سر انسان اشاره دارد . گاهی اوقات به معنای ویرایش یا کوتاه کردن موهای صورت یا بدن می باشد ، از جنبه های مدل سازی مو می توان به نظافت شخصی ، مد و لوازم آرایشی نام برد ، هرچند که ملاحظات عملی ، فرهنگی ، نیز بروی مدل مو تاثیر می گذارد ، ما در این پست از مجله بلاک مگ در رابطه با تاریخچه مدل مو با شما صحبت خواهیم کرد ...

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

راههای مراقبت از ناخن

اگر در شرف ازدواج و عروسی هستید و اگر دوست دارید ناخن هایی محکم و زیبا داشته باشید و سلامت آنها را تضمین کنید باید با راه های مراقبت از آنها آشنا باشید و عادات غذایی و بهداشتی سالمی را در پیش بگیرید. مراقبت از ناخن شمال بخشهای مختلفی از جمله استفاده از مواد غذایی مفید برای ناخن و رعایت بهداشت ناخن است. بدین منظور بهتر است ابتدا ساختمان ناخن را بشناسیم.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

میکاپ عروس ماندگار و ثابت

حتی اگر شخص دیگری در روز بزرگ عروسی خود میکاپ عروس را انجام دهد , کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که در تمام طول روز میکاپ عروسیتان تازه باقی می‌ماند . ما در این پست راه ها و روش های تازه باقی ماندن میکاپ عروسی را در طول روز به شما می آموزیم ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

چگونه در عروسی خود پول پس‌انداز کنید

بدیهی است که شما می‌خواهید هر جا که می‌توانید در مراسم عروسی خود صرفه‌جویی کنید ، اما هیچ‌کس نمی‌خواهد با آن جشن رویایی که در مورد تمام زندگی شان فکر می‌کنند ، خداحافظی کند . در اینجا به چند روش می‌توانید بدون قربانی کردن سبک خود پول پس‌انداز کنید ...

ادامه مطلب
مذهبی

علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

ایام فاطمیه زمان مناسبی است برای اینکه اطلاعات جامعی را درباره چگونگی شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بدست آوردید.

ادامه مطلب

مطالب جالب

 روانشناسی

بازی های ذهنی که مردان با زنان راه می اندازند

بعضی از مردان به دلایل مختلفی ناگهان شروع به بازی های ذهنی با زنان و اذیت و آزار آنان می کنند که ممکن است علت آن فقط تفریح برای مردها باشد.مردان علاقه زیادی به انجام بازی های ذهنی با زن ها دارند که گاهی درک مفهوم این بازی ها برای زنان مشکل است . بازی های ذهنی انواع مختلفی دارند ولی آنچه در همه آنها مشترک است ، فرستادن سیگنال های مختلط برای بازی کردن با احساسات فرد مقابل است .

ادامه مطلب
سایر

جهیزیه عروس

جهیزیه یکی مفهوم ایرانی است که ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد. اینکه برای سهولت آغاز زندگی دو جوان کارهایی صورت گیرد و در تهیه لوازم اولیه زندگیشان یاری شوند. اصولا و بر اساس قانون تهیه جهیزیه بر عهده هر دو خانواده میباشد، اما در عرف ایرانی بیشتر آن را خانواده عروس تهیه میکند تا باری از دوش داماد که بقیه کارها بر عهده اوست، برداشته شود که ...

ادامه مطلب
اخبار

معاینه فنی خودرو گران شد

افزایش 55 درصدی نرخ معاینه فنی خودرو خبری بود که مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد.

ادامه مطلب
مد و استایل

معیار های انتخاب کفش عروس

همه ما در انتخاب یک کفش عروس وسواس خاصی را به خرج می دهیم و می خواهیم در مراسم عروسی بهترین و خاص ترین کفش عروس را بپوشیم تا هم از نظر زیبایی و هم از نظر راحتی انتخاب درستی را در کفش عروس داشته باشیم ، ما در این مطلب مجله عروسی معیار های انتخاب کفش عروس را با شما در میان می گذاریم ...

ادامه مطلب
مد و استایل

ویژگی های لباس عروس

بیشتر دختر خانم ها در هنگام برگزاری بهترین مراسم عمرشان با مشکلاتی در خصوص تهیه لباس عروس مواجه می شوند. و اما در هنگام تهیه لباس عروس باید به نکاتی مانند دوخت، قیمت، راحتی، زیبایی ، رنگ و ... توجه کرد اما کدام یک مهمتر بر دیگری هستند ؟ ما از زیر و بم انتخاب یک لباس عروس درخور شما برایتان می گویم .

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

جرم گیری دندان در خانه با روشی آسان و در دسترس

اگر دندان هایتان زود به زود جرم میگیرند و زرد می شوند هر روز سیب بخورید این میوه دندان ها را جرم گیری می کند البته روش های دیگری برای رفع زردی دندان ها وجود دارد.

ادامه مطلب
کتاب آشپزی

طرز تهیه “پودینگ شکلات” فندقی

برای پخت “پودینگ شکلات” ایتالیایی نیاز به 5 دقیقه زمان آماده سازی و کمتر از 15 دقیقه برای پخت آن دارید. البته باید این پودینگ 6 ساعت در یخچال استراحت کند سپس آماده سرو می شود.

ادامه مطلب
سبک زندگی

آتلیه عروس ارزان

یکی از دغدغه های هر عروس و داماد قرار داد بستن با یک آتلیه عروس ارزان قیمت می باشد که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت عکاسی مناسب باشد ، ما در وبسایت بلاک مگ در سرتاسر ایران لیست قیمت آتلیه های عروس ارزان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم ، در ادامه مطلب آتلیه های عروس با قیمت مناسب را به شما عروس و داماد های عزیز معرفی می کنیم .

ادامه مطلب
سبک زندگی

چگونه بهترین مراسم عروسی را داشته باشیم؟

مراسم عروسی منحصر به فرد : مهمانان قطعا ً تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت وقتی نوبت عروسی می‌رسد ، بخش بزرگی از قسمت های سرگرم‌کننده برای مهمان ها در مراسم عروسی چیزی به جز خوردن یا نوشیدن نیست . برای افرادی که به دنبال راهی منحصر به فرد برای برآورده کردن تمام نیاز های مراسم ازدواج خود هستند ، این پنج گزینه برای تهیه غذا و ایده‌ها را می توانید در مراسم عروسی خود استفاده کنید ...

ادامه مطلب